windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Microsoft Xbox

Microsoft będzie inwestował w sektor gier komputerowych

Ostatnie miesiące to dobry czas dla Microsoftu. Koncern z Redmond notuje świetne wyniki finansowe. W planach jest dalszy rozwój sztandarowych usług i produktów. Warto jednak również wspomnieć o tym, że Satya Nadella zapowiedział niedawno agresywne uderzenie Microsoftu w sektorze gier komputerowych.

Co to oznacza dla graczy? Na pewno wiele ciekawych produkcji objętych patronatem Microsoftu na półkach sklepowych. Być może wśród nich hity, których premiery odbiją się szerokim echem w branży gamingowej. Nie od dziś wiadomo także że główny konkurent Microsoftu – Sony – przygotowuje następcę konsoli PlayStation 4. Koncern z Redmond musi mieć w zanadrzu mocną odpowiedź na jego debiut. Oznacza to nic innego, jak rozpoczęcie prac nad następcą urządzenia Xbox One X. Nowa konsola musi być urządzeniem oferującym rewolucyjne rozwiązania i nowatorskie funkcje. Konkurencja z PlayStation jest bowiem dla Microsoftu ciężkim orzechem do zgryzienia. Być może dużą rolę odegra tu przygotowywany od jakiegoś czasu przez Amerykanów serwis streamingowy bazujący na chmurze?

Jedno jest pewne – nadchodzące miesiące mogą być w wykonaniu Microsoftu arcyciekawe. Z niecierpliwością czekam na nowości, jakie zaserwuje użytkownikom koncern z Redmond zarówno w kwestii sprzętu, jak i oprogramowania. Może Amerykanom uda się nas bardzo pozytywnie zaskoczyć?

Źródło: Windows Central