windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Launcher w wersji beta z nowymi funkcjami!

Microsoft Launcher to bardzo ciekawy sposób na zupełne odmienienie ekranu startowego naszego smartfona pracującego pod kontrolą Androida. Koncern z Redmond wkłada w jego rozwój mnóstwo wysiłku i regularnie przygotowuje dla niego aktualizacje. Wersja beta launchera doczekała się dzięki temu właśnie kilku nowych, ciekawych funkcji.

Przede wszystkim dokonano poprawek w zakresie responsywności i jakości pracy samego launchera. Microsoft konsekwentnie dąży do tego, by praca z nim była dla nas czystą przyjemnością. Warto zwrócić uwagę na nowości w zakresie kontroli launchera za pomocą gestów. Teraz dzięki nim łatwiejsze stanie się obsługiwane folderów. Ponadto zwiększone zostały możliwości personalizacji docka. Poczyniono również postępy w kwestii kontroli rodzicielskiej – możliwe będzie filtrowanie zawartości sieci poprzez ustawienia karty „Rodzina”. Z ciekawostek warto jeszcze wspomnieć o tym, że foldery tworzone w siatce aplikacji będą teraz sortowane alfabetycznie.

Microsoft Launcher kończy wsparcie dla starszych, mało popularnych wersji Androida. Mowa o oprogramowaniu w wersji 4.0 i 4.1. W zamian możemy już liczyć na pełne wsparcie dla Androida O.

A czy Wy korzystacie z launchera od Microsoftu?

Źródło: Neowin