windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10

Aplikacja PWA Twittera z kolejnymi nowościami

Twitter od dłuższego czasu intensywnie rozwija swoją aplikację webową (PWA). Jej aktualizacje udostępniane są bardzo często i za kazdym razem przynoszą jakieś ciekawe nowości. Nie inaczej jest i tym razem. Co serwują nam developerzy popularnego serwisu społecznościowego?

Aplikacja webowa Twittera jest bardzo lekka i wygodna w obsłudze. Sam z przyjemnością korzystam z niej na kilkuletnim netbooku i jeszcze nie zdarzyło mi się w toku jej użytkowania napotkać na jakiekolwiek problemy. Jej twórcy nieustannie starają się ją ulepszać i wzbogacać o nowe funkcje tak, by w niedalekiej przyszłości była równie funkcjonalna, jak natywna aplikacja Twittera. Ostatnia aktualizacja, udostępniona już na łamach Sklepu Microsoft wprowadza wsparcie dla rotacji ekranu, co będzie funkcją szczególnie przydatną w przypadku smartfonów i tabletów. Warto bowiem w tym momencie wspomnieć, że PWA Twittera możemy uruchomić na ostatniej generacji Lumii jeśli mamy zainstalowaną na ich pokładzie aktualną wersję systemu Windows 10 Mobile. Druga z nowości udostępnionych wraz z bieżącą aktualizacją to poprawki wizualne, dzięki którym ma się poprawić responsywność PWA Twittera.

Cieszy fakt, iż Twitter tak intensywnie rozwija swoją aplikację webową. Dzięki temu użytkownicy Windowsa 10 mogą się cieszyć najnowszą jej wersją i regularnie uzyskiwać w jej przypadku dostęp do najnowszych funkcji.

A czy Wy korzystacie z PWA Twittera? Co sądzicie odnośnie samej koncepcji aplikacji webowych?

Źródło: MSPU