windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Urzadzenia

Nie będzie Surface Phone. Tak twierdzi Panos Panay

Od dłuższego czasu w sieci huczy od plotek związanych z domniemanym nadejściem premiery Surface Phone od Microsoftu. Trzeba przyznać, że rozbudziły one wyobraźnię fanów urządzeń mobilnych z Redmond. Jak się jednak okazuje, możemy nigdy nie doczekać się premiery superflagowca z Windowsem na pokładzie. Na taką sytuację przygotowują nas wypowiedzi Panosa Panay dla serwisu Wired.

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że Microsoft może mieć w planach wydanie własnego smartfona pracującego pod kontrolą Androida. Byłoby to całkiem rozsądne rozwiązanie. Wszakże koncern z Redmond posiada całkiem spore portfolio świetnych aplikacji dedykowanych „robotowi”. Sam system od Google natomiast jest już naprawdę dojrzałym i dopracowanym środowiskiem pracy dla urządzeń mobilnych.

Po co więc Microsoftowi Surface Phone? Sprzęt ten z pewnością pełniłby rolę flagowca, więc moglibyśmy jedynie pomarzyć o możliwości zakupienia go w przystępnej cenie. Poza tym Sklep Microsoft nadal świeci pustkami jeśli chodzi o dostęp do wielu popularnych aplikacji. Mogłoby to stanowić barierę jeśli chodzi o chęć zakupu smartfona pracującego pod kontrolą Windowsa. Okienka w świecie inteligentnych telefonów nie mają pod wieloma względami najmniejszych szans w rywalizacji z Androidem oraz iOS. Dlatego też w Redmond najprawdopodobniej nikt nie czuje potrzeby wprowadzania na rynek Surface Phone.

Osobiście mam nadzieję, że Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku urządzeń mobilnych i doczekamy się chociażby smartfonów sygnowanych logo koncernu z Redmond, pracujących właśnie pod kontrolą Androida. Sam z chęcią bym takowego zakupił.

A czy Wy będziecie rozpaczać w przypadku braku Surface Phone w ofercie Microsoftu? A może już tak przyzwyczailiście się do Androida oraz iOS, że jest Wam to obojętne? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Wired