windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Wsparcie dla Windows 7 zakończy się już za półtora roku. Czas na przesiadkę?

Mimo, że od momentu rynkowego debiutu Windowsa 10 minęło już kilka dobrych lat, to ciągle nie jest on najpopularniejszym systemem operacyjnym od Microsoftu. Niezachwiana wydaje się być pozycja Windowsa 7, którego wsparcie kończy się już za półtora roku. Czy to najwyższy czas na aktualizację do „dziesiątki”?

Sam dość długo korzystałem z Windowsa 7. Ostatnimi czasy jednak postanowiłem przesiąść się na nowszą wersję oprogramowania z Redmond i nie żałuję swojej decyzji. Mogę wręcz zaryzykować stwierdzenie, że od tamtej chwili Windows 10 nie zawiódł mnie w żadnej kwestii. O samej aktualizacji warto pomyśleć w kontekście bezpieczeństwa naszych danych. W momencie zakończenia wsparcia, system Windows 7 będzie już dużo bardziej podatny na złośliwe ataki. „Dziesiątka” jest już natomiast o wiele dojrzalszym systemem, niż w momencie jej rynkowego debiutu. Dzięki regularnym, dużym aktualizacjom, „okienka” są na bieżąco pozbawiane przez twórców najbardziej uporczywych błędów oraz wzbogacane o nowe funkcje.

Warto odnotować także fakt, iż właściciele legalnych kopii systemu Windows 7 mogą nadal za darmo zaktualizować swoje urządzenia do Windowsa 10. Informację taką za pośrednictwem Twittera udostępnił jeden z ważniejszych autorytetów w świecie „okienek” – Nawzil. Dlaczego więc mielibyśmy nie skorzystać z takiej możliwości?

A jakie są Wasze odczucia związane z systemem Windows 10? Nie wyobrażacie sobie już pracy ze starszym oprogramowaniem od Microsoftu? A może nadal korzystacie z „siódemki”? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Twitter