windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Urzadzenia

[Plotka] Microsoft wyda własnego smartfona z Androidem?

Wielu fanów Microsoftu z niecierpliwością wyczekuje rynkowej premiery Surface Phone, na którą najprawdopodobniej przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. W sieci pojawiły się jednak właśnie pogłoski wskazujące na to, że w międzyczasie koncern z Redmond pokusi się o pewien smartfonowy debiut – niekoniecznie z Windowsem na pokładzie.

Serwis MSPU, powołując się na anonimowego informatora będącego pracownikiem Microsoftu wskazuje, iż koncern z Redmond może pokusić się o wydanie brandowanego własnym logo smartfona, pracującego pod kontrolą Androida. Byłoby to niewątpliwie ciekawe posunięcie, być może zainspirowane efektownym powrotem Nokii na rynek urządzeń mobilnych.

Jeśli Microsoft zapewniłby takim smartfonom regularne aktualizacje i atrakcyjne wzornictwo rodem z urządzeń Surface, to z pewnością miałyby szanse na rynkowy sukces. Może nawet hipotetycznie większy, niż również nadal nie potwierdzony Surface Phone. Niestety na tą chwilę nie zostały udostępnione żadne konkretniejsze informacje dotyczące nowego sprzętu. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze przecieki.

Źródło: MSPU