windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Poznaliśmy polskie ceny Surface GO. Wcale nie jest tak kolorowo!

Prezentacja Surface Go, która miała miejsce przed kilkoma dniami poruszyła społeczność fanów sprzętu od Microsoftu. Koncern z Redmond bowiem wydał z założenia „niedrogi” produkt, który miał zdobyć serca głównie uczniów i pracowników naukowych właśnie m.in. dzięki przystępnej cenie. Jak się jednak okazuje, w praktyce ta kwestia nie wygląda już tak kolorowo.

Na samym początku warto przytoczyć specyfikację nowości z Redmond:

Surface Go zaoferuje użytkownikom ekran o przekątnej 10″ pracujący w rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli. Microsoft postawił tu na procesor Intel Pentium Gold 4415Y o taktowaniu 1,6 GHz. Wspierać go będą grafika Intel HD 615, 4/8 GB RAM oraz 64 GB(eMMC), 128 GB lub 256 GB (SSD) wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika. Wbudowana bateria pozwoli na maksymalnie 9 godzin pracy między ładowaniami.

Jak widać, prezentuje się ona całkiem przyzwoicie, jeśli szukamy urządzenia dedykowanego codziennej pracy. Nie oszukujmy się – na Surface Go nie uruchomimy wymagających gier. Warto jednak pamiętać, że takie założenie nie przyświecało Microsoftowi w czasie projektowania wspomnianego tabletu. Czas przejść jednak do meritum, czyli do polskich cen Surface Go. Nie są one tak zachęcające, jak możnaby się spodziewać. Sam tablet kosztuje bowiem aż 1999 zł w najtańszej wersji (uprawnieni nauczyciele i uczniowie będą mogli go kupić przysłowiową „stówkę” taniej).  Jeśli chcemy skorzystać z dedykowanych akcesoriów to czeka nas kolejny wydatek. Za klawiaturę zapłacimy 499 zl. Za rysik kolejne 499 zł. Mysz natomiast to wydatek rzędu 169 zł.

Drogi Microsofcie – i gdzie te przystępne ceny? Moim zdaniem Surface Go nie zrobi kariery na polskim rynku. Czy zdobędzie serca użytkowników w innych krajach? Czas pokaze. Nie nastawiałbym się jednak na miejscu koncernu z Redmond na rekordowe wyniki sprzedaży. Na rynku bowiem można znaleźć równie ciekawe alternatywny dla Surface Go w nieco przystępniejszych cenach.

Źródło: Microsoft