windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia

Surface Go zaprezentowany! Co o nim wiemy?

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział wprowadzenie na rynek niedrogiego tabletu z rodziny Surface, który z założenia miałby konkurować z urządzeniami Chromebook o klienta w sektorze edukacji. Poznaliśmy właśnie informacje odnośnie specyfikacji urządzenia oraz jego ceny. Dowiedzieliśmy się też jak będzie wyglądać. Gotowi?

Surface Go zaoferuje użytkownikom ekran o przekątnej 10″ pracujący w rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli. Microsoft postawił tu na procesor Intel Pentium Gold 4415Y o taktowaniu 1,6 GHz. Wspierać go będą grafika Intel HD 615, 4/8 GB RAM oraz 64 GB(eMMC), 128 GB lub 256 GB (SSD) wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika. Wbudowana bateria pozwoli na maksymalnie 9 godzin pracy między ładowaniami.

Cena Surface Go to 399 USD. Jeśli zdecydujemy się na dokupienie do urządzenia klawiatury to jej podstawowa wersja kosztować będzie 99 USD, natomiast wersja wykończona alcantarą kosztować ma 129 USD. Pozostaje zasadnicze pytanie – czy Surface Go zostanie ciepło przyjęte przez użytkowników? Urządzenia Surface kojarzą się im bowiem głównie z drogim sprzętem klasy Premium. Microsoft potrzebuje więc dobrze zorganizowanej kampanii marketingowej, która pozwoli na zaistnienie w świadomości klientów jako producent oferujący urządzenia także w nieco bardziej przystępnych cenach.

A czy Wy bylibyście skłonni kupić Surface Go?

Źródło: Windows Central