windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Urzadzenia

Projekt Andromeda chwilowo wstrzymany. Czy Microsoft ma poważny problem?

Ostatnie tygodnie ubiegały pod znakiem rozmaitych doniesień związanych z projektem Andromeda, mającym na celu przygotowanie powrotu Microsoftu na rynek urządzeń mobilnych. Jak się jednak okazuje, powrót ten stanął w ostatnich dniach pod sporym znakiem zapytania. Prace nad Andromedą zostały na ten moment wstrzymane. Jakie są przyczyny?

O zaistniałej sytuacji poinformowała Mary Jo Foley, która w sprawach związanych z Microsoftem jest zwykle dość dobrze poinformowana. Jedną z głównych przyczyn mają być problemy z jakością pracy systemu dedykowanemu Surface Phone (czyżby historia się powtarzała?). Pamiętacie jak Microsoft spartaczył w tej kwestii sprawę w przypadku Windows 10 Mobie? Najwyraźniej w Redmond nikt nie chce ponownie popełnić tego błędu. Podobno pojawiły się także wątpliwości odnośnie tego, jak rynek przyjmie specyficznego smartfona z Redmond i czy spełni on oczekiwania użytkowników. Nie oszukujmy się – Microsoft pozostał daleko w tyle za konkurencją, a i Sklep koncernu z Redmond nie grzeszy ilością przydatnych aplikacji.

Obawiam się, że w takim przypadku, póki co nie mamy co nastawiać się na szybki, rynkowy debiut Surface Phone. Jeśli Microsoft nie chce zaliczyć kolejnego falstartu, to musi swoje urządzenie dopracować w 100%. A to proces bardzo czasochłonny.

A czy Wy po raz kolejny dalibyście szansę smartfonowi z Redmond? Czy już za bardzo przywykliście do iOS oraz Androida?

Źródło: ZDNet