windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Surface Phone Urzadzenia Windows 10

Nowy koncept Surface Phone prezentuje odważne i ciekawe rozwiązania

Surface Phone, którego fani „okienek” wyczekują już od długich miesiecy, coraz bardziej nabiera realnych kształtów. Dzięki premierze Windowsa 10 dla ARM, możemy być też spokojni o to, na bazie jakiego oprogramowania działał będzie nowy smartfon z Redmond.  W sieci natomiast pojawiają się kolejne, coraz ciekawsze koncepty tego, jaki wygląd i funkcjonalności mogłoby oferować urządzenie. Trzeba przyznać, że niektóre z nich prezentują się bardzo ciekawie.

Całkiem głośno mówi się już o tym, że Surface Phone będzie smartfonem składanym, oferującym użytkownikom dwa ekrany. Spekuluje się więc odnośnie tego, jak ów obszar roboczy zostanie wykorzystany. Najnowszy koncept wskazuje na dwa rozwiązania. Jednym z nich mogłoby być uczynienie Surface Phone niewielkich rozmiarów laptopem. Można wręcz powiedzieć, że nawiązujacym do netbooków. Wszystko miałoby odbywać się poprzez wyświetlanie na jednym z ekranów dotykowej klawiatury.

Drugie rozwiązanie z pewnością ucieszyłoby fanów mobilnych gier komputerowych. Możliwe byłoby bowiem również wyświetlanie na dodatkowym ekranie wirtualnego pada służącego do sterowania w owych produkcjach.

Poza tym oczywiście możliwe byłoby wyświetlanie pulpitu rozciągniętego na obydwa ekrany i w ten sposób zmienienie Surface Phone w niewielki tablet z Windowsem na pokładzie.

Trzeba przyznać, że powyższy koncept prezentuje się bardzo odwaznie. Musimy jednak podchodzić do niego ze sporą rezerwą. Ostatecznie to Microsoft zdecyduje jaką formę przybierze Surface Phone. Mamy jednak nadzieję, że będzie to sprzęt rewolucyjny, który poprzeczkę konkurencji postawi bardzo wysoko.

Źródło: MSPU