windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Lipcowa aktualizacja Office dla Androida przyniesie nowości!

Microsoft w zakresie rozwoju swoich usług skupia się nie tylko na systemie Windows, ale i na konkurencyjnych platformach, takich jak Android czy iOS. Czasami wręcz koncernowi z Redmond prawi się zarzuty, że bardziej dba o aplikacje dedykowane innym systemom, niż te przeznaczone dla „okienek”. Wczoraj pojawiła się informacja wskazująca na to, że lipcowa aktualizacja Office dla Androida przyniesie kilka nowości.

O jakich nowych funkcjach mowa? Podobno ma być ich sześć. Serwis MSPU wymienia następujące:

  1. Licznik słów w trakcie przewijania (Word) – W momencie przewijania dokumentu, aplikacja Microsoft Word będzie pokazywała cały czas licznik wprowadzonych przez nas do dokumentu słów.
  2. Precyzyjne przybliżenie (Word) – Aplikacja Microsoft Word doczeka się udoskonalonej funkcji przybliżenia, dzięki której jej obszar roboczy zostanie jeszcze lepiej zagospodarowany.
  3. Możliwość usuwania kontaktów (Outlook) – Jest to funkcja, o którą użytkownicy prosili od dawna. Możliwe będzie zarządzanie naszymi kontaktami z poziomu aplikacji mobilnej Outlook.
  4. Udoskonalone przechwytywanie i udostępnianie obrazów (Outlook) – dzięki tej funkcji praca z obrazami w Outlooku będzie jeszcze przyjemniejsza i wydajniejsza.
  5. „Nie przeszkadzać” (Outlook) – Możliwe będzie czasowe wyłączenie powiadomień Outlooka. Aplikacja nie będzie rozpraszała naszej uwagi w czasie pracy lub podczas ważnego spotkania.
  6. Udoskonalone narzędzie recenzowania (PowerPoint) – Dodawanie adnotacji i komentarzy do przeglądanej prezentacji będzie jeszcze wygodniejsze. Poprawiona też zostanie funkcja edycji slajdów z poziomu naszego urządzenia mobilnego.

Cieszy fakt, że Microsoft przykłada taką uwagę do wspierania użytkowników aplikacji Office dedykowanych tabletom i smartfonom pracującym pod kontrolą Androida. Jeszcze kilka lat temu ciężko było w przypadku tego systemu o porządny pakiet biurowy. Obecnie, dzięki działaniom koncernu z Redmond, Office dla Androida bije rekordy popularności.

A czy Wy korzystacie z aplikacji Microsoftu na waszych urządzeniach mobilnych?

Źródło: MSPU