windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Windows 7 traci wsparcie na niektórych komputerach

Windows 7 to już dla wielu z nas odległa historia. System debiutował na rynku niemal dziewięć lat temu. Mimo to, ciągle posiada grono zagorzałych fanów, którzy korzystają z niego po dzień dzisiejszy. Niestety dla części z nich mamy złą wiadomość.

Jakiś czas temu niektórzy użytkownicy „siódemki” napotkali błąd uniemozliwiający prawidłowe korzystanie z komputera. W jego trakcie bowiem wyświetlał się im BSOD związany z brakiem wsparcia dla SSE2 (Streaming Single Instruction Multiple Data Extensions 2) w przypadku użytkowanych przez nich procesorów. Chodzi dokładniej o dość wiekowe układy z rodziny Pentium III, które zadebiutowały na rynku już niemal 20 lat temu.

Problem pojawił się po udostępnieniu marcowych poprawek bezpieczeństwa dla Windowsa 7. Microsoft obiecał natychmiastowe rozpoczęcie prac nad jego rozwiązaniem. Użytkownicy procesorów Pentium III nie doczekali się jednak interwencji ze strony koncernu z Redmond. Wręcz przeciwnie – Microsoft zamiast stawić czoła problemowi, poinformował użytkowników zmagających się ze wspomnianym błędem o tym, że zaleca się wymianę procesora na nowszy, wspierający SSE2. Sprawa została więc w pewien sposób zamieciona pod dywan. Nie uważacie?

Być może Microsoftowi po prostu nie opłacało się zabierać za prace nad owym problemem ze względu na wiek procesorów Pentiuim III oraz dlatego, że tak naprawdę korzysta z nich już naprawdę niewielki odsetek użytkowników Windowsa 7. Niemniej jednak takie działania nie są w porządku, prawda? Oby Microsoft podejmował takie drastyczne i niesprawiedliwe decyzje jak najrzadziej.

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: MSPU