windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla urządzeń mobilnych z ważną aktualizacją!

Przeglądarka Microsoft Edge nie jest takim rynkowym sukcesem, jakiego spodziewał się Microsoft. Ciągle zmaga się bowiem z brakiem zainteresowania ze strony użytkowników, Dlatego właśnie koncern z Redmond dąży do tego, by stale wzbogacać ją o nowe funkcje, mogące nakłonić fanów konkurencyjnych rozwiązań do przesiadki na Edge. Nie inaczej jest i tym razem.

Jak informuje serwis Windows Central, Microsoft wprowadził właśnie, wraz z najnowszą aktualizacją testowej wersji przeglądarki Edge dla urządzeń mobilnych, wsparcie dla możliwości blokowania reklam w oparciu o AdBlocka. Testowaniem funkcji zajmie się teraz wąskie grono najwierniejszych jej fanów by już wkrótce mogła zostać udostępniona wszystkim użytkownikom. Ponadto koncern z Redmond wzbogaca funkcje wyszukiwania o inteligentne wyszukiwanie wizualne. Nie zabrakło także bieżących poprawek w zakresie stabilności pracy aplikacji.

Cieszy fakt, że Microsoft się nie poddaje i ciągle intensywnie rozwija przeglądarkę Edge. Trzeba jednak zadać sobie wazne pytanie – czy ma ona jeszcze jakieś realne szanse by przegonić pod względem popularności konkurencję? Moim zdaniem nie. Od momentu jej premiery minęło już sporo czasu. Edge pozostanie raczej niszowym produktem dla najwierniejszych fanów Windowsa 10. A szkoda, bo Microsoft nie wykorzystał chyba w pełni potencjału tej przeglądarki.

Źródło: Windows Central