windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Phone Urzadzenia Windows 10

Microsoft wyposaży Surface Phone w Snapdragona 1000?

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wierzył w rynkowy debiut Surface Phone. Wszakże smartfon ten zapowiadany był już od lat, a sam Microsoft konsekwentnie milczał w jego sprawie. Ostatnimi czasy jednak coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że słuchawka z „pełnym” Windowsem 10 w końcu zadebiutuje na rynku. Być może ze Snapdragonem 1000 na pokładzie.

Coraz głośniej jest bowiem o projekcie Andromeda. Pod tą tajemniczą nazwą skrywa się program związany z rynkowym debiutem smartfona od Microsoftu. Wiadomo już, że dzięki Windowsowi dla ARM, będzie mógł on pracować pod kontrolą pełnej „dziesiątki”. Jeśli wierzyć internetowym doniesieniom, Microsoft nawiązał nawet współpracę z koncernem Qualcomm celem przygotowania procesora dedykowanego nowości z Redmond. Może być nim Snapdragon 1000, który miałby także być bazą dla niektórych notebooków oraz urządzeń 2-w-1. Serwis phonearena.com wskazuje na to, że Microsoft poszukiwał za pośrednictwem LinkedIn specjalistów mogących pomóć w przygotowaniu i rozwoju CPU dla przyszłych urządzeń koncernu.

Jest to świetna wiadomość dla wszystkich osób wyczekujących nowego smartfona od Microsoftu i jednocześnie kolejna przesłanka wskazująca na to, że Surface Phone w końcu zadebiutuje. Oczywiście nie będzie to sprzęt tani (jak wszystkie urządzenia z rodziny Surface), jednak być może przetrze ono szlaki podobnym smartfonom od popularnych producentów także opartym na Windowsie 10. Czy tak się jednak stanie – przekonamy się z pewnością za kilka miesięcy. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: phonearena.com