windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy

Aplikacja Poczta i Kalendarz dla Windows 10 z aktualizacją

Microsoft stara się jak może, by skłonić użytkowników do korzystania z aplikacji dedykowanych systemowi Windows 10. Dlatego też są one na bieżąco aktualizowane i sukcesywnie wzbogacane o nowe funkcje. Nie inaczej jest tym razem. Udoskonalona została aplikacja Poczta i Kalendarz dedykowana „dziesiątce”. Co nowego przygotował dla nas koncern z Redmond?

Grafika: MSPU

Podstawa to oczywiście poprawki w zakresie stabilności działania i jakości pracy aplikacji. Możemy też spodziewać się dalszego wdrażania w ich przypadku interfejsu Fluent Design, który od jakiegoś czasu jest intensywnie wprowadzany do systemu Windows 10. Warto jednak wspomnieć również, że aplikacja Poczta i Kalendarz została wzbogacona o nową, ważną funkcję. Mowa o możliwości otwierania zawartości zewnętrznej w aplikacji Poczty. Opcję tą możemy wlączyć z poziomu ustawień „Okienko odczytu”. Niestety moja wersja aplikacji nie otrzymała jeszcze stosownej aktualizacji. Wiadomo już jednak, że można będzie wybierać pomiędzy opcjami „pobierania zewnętrznych obrazów i formatów stylu z wyłączeniem maili S/MIME” lub „pobierania zewnętrznych obrazów i formatów stylu wraz z mailami S/MIME”.

Cieszy fakt, iż Microsoft wprowadza usprawnienia do swoich autorskich aplikacji. Często mamy do czynienia z poprawkami poprawiającymi poziom wygody korzystania z nich. Zdarzają się jednak też takie, które poprawiają bezpieczeństwo naszej pracy. Uważam że każde zmiany na lepsze są aplikacjom bardzo potrzebne. Tak trzymać Microsoft!

Źródło: MSPU