windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Lean

PWA Twittera z nową, ważną funkcją!

Ostatnimi czasy coraz głośniej jest o aplikacjach PWA, czyli Progressive Web Apps. Co prawda póki co nie są nam one w stanie zastąpić aplikacji natywnych, lecz dzięki nim, świat aplikacji mobilnych za jakiś czas może wyglądać zupełnie inaczej. Szczególnie intensywnie w tej kwestii swój produkt rozwija Twitter. Do klienta tego popularnego serwisu, wydanego w wersji PWA, trafiła właśnie ważna nowość.

Jeśli jeszcze nie zagłębialiście się w tematykę aplikacji webowych, to zapraszamy Was do zapoznania się z wpisem, który pojawił się na Windowsowo jakiś czas temu. Ciekawym przypadkiem aplikacji tego typu jest klient Twittera. Popularny serwis społecznościowy całkiem niedawno postanowił postawić wszystko na jedną kartę i w przypadku Windowsa skupił się na rozwoju aplikacji webowej. Co ciekawe, dość często jest ona wzbogacana o nowe funkcje. Tym razem użytkowników czekają zmiany w kwestii udostępniania postów.

Twitter w ostatniej aktualizacji wprowadza opcję udostępniania czyichś postów poprzez centrum udostępniania Windows. To bardzo poręczne rozwiązanie, które w znacznym stopniu czyni korzystanie z aplikacji webowej serwisu wygodniejszym. Powyższy zrzut po krótce ukazuje jak wygląda okienko udostępniania tweeta. Jest ono intuicyjne i przejrzyste.

Aplikacja webowa Twittera jest tak intensywnie rozwijana, że raczej możemy być spokojni o jej przyszłość. Czy podobne kroki w zakresie rozwoju aplikacji poczyni w przyszłości Facebook? Działania takie mogłyby zostać bardzo pozytywnie odebrane przez użytkowników „okienek”.

Źródło: MSPU