windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Carmel, Libra i Andromeda – wyciekły nazwy kodowe nowych urządzeń z rodziny Surface

Produkty z linii Surface produkowane przez Microsoft to urządzenia premium, które w ciągu kilku lat istnienia na rynku generują milionowe przychody dla giganta z Redmond. Nic więc dziwnego, że firma dodaje do portfolio kolejne urządzenia oraz wprowadza na rynek nowe generacje tych już istniejących.

Jak informuje Brad Sams z bloga thurrott.com, uzyskali oni wgląd w wewnętrzne dokumenty Microsoftu, gdzie wyczytać można było informacje na temat nowych i odświeżanych produktów z linii Surface.

Najciekawiej zapowiada się urządzenie o nazwie kodowej Andromeda, o którym już niejednokrotnie mogliście przeczytać i wiemy, że ma być to urządzenie „kieszonkowe”, być może nawet składane z dwoma ekranami. Co jeszcze ciekawsze, sprzęt pojawić się ma na rynku już w 2018 roku. Dokument mówi również, że po Microsofcie, urządzenia takie wydawać mają również partnerzy OEM.

Intelowskie prototypy takich urządzeń zobaczyć mogliśmy niedawno na targach Computex, przedstawia je również wideo poniżej. Jak informuje Brad Sams, Microsoft ma w planach zapoczątkować nową kategorię urządzeń.

Kolejnym urządzeniem, o którym wspomina blog thurrott.com jest Libra. Wg dokumentów ma być to tańsza wersja tabletu Surface, która również swoją premierę ma mieć przed końcem 2018 roku. Nie wiadomo nic więcej na temat parametrów ani wymiarów urządzenia, jednak spodziewać się można, że będzie to sprzęt o przekątnej ekranu do 10 cali.

Ostatnim urządzeniem, o którym wspomniano, jest odświeżony Surface Pro 6, a jego nazwa kodowa to Carmel. Nie podano daty premiery sprzętu, co oznaczać może, że prace są dopiero w początkowej fazie i urządzenie nie pojawi się w tym roku.

Jeżeli plotki, które zaserwował nam thurrott.com okażą się prawdziwe, będziemy mieli do czynienia z bardzo interesującą końcówką roku. Szczególnie ciekawie zapowiadają się dwa pierwsze urządzenia, które mogą wprowadzić świeżość na rynku urządzeń mobilnych. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych informacji, które mogą potwierdzić istnienie tych urządzeń, a być może nawet pierwszych zdjęć, które wyciekną gdzieś z fabryk – chociaż jak wiemy z doświadczenia, praktycznie żadne urządzenie Surface, nie ujrzało światła dziennego przed dniem premiery.