windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows Phone

Windows Phone traci kolejną, ważną aplikację

Całkiem niedawno pisaliśmy Wam o tym, że zarówno Windows Phone, jak i starsze wersje Windows 10 Mobile straciły dostęp do Twittera. Dziś również nie mamy dobrych wieści. Jeśli nadal korzystacie ze smartfona pracującego w oparciu o „ósemkę” to nie skorzystacie już z aplikacji Facebooka.

Już jakiś czas temu użytkownicy Windows Phone 8 i 8.1 stracili dostęp do Messengera, co wywołało falę oburzenia. Serwis MSPU donosi, że tym razem wyłączona została aplikacja pozwalająca na przeglądanie zasobów Facebooka, z której nadal korzystało wielu użytkowników mobilnych okienek. Nie oszukujmy się jednak – nikt nie będzie wspierał aplikacji w przypadku systemu, który od dłuższego czasu jest martwy. Taka chwila musiała więc nadejść.

Facebook dla Windows Phone nigdy nie był aplikacją wysokich lotów. Ciężko było mu nadążyć za zmianami jakie zachodziły w kliencie serwisu dedykowanym konkurencyjnym platformom. W toku jego użytkowania zdążyliśmy jednak do tego przywyknąć. W przypadku systemu Windows 10 Mobile postawiono na konwersję Facebooka dedykowanego systemowi iOS. Takie działanie spotkało się z falą krytyki. Aplikacja dla „dziesiątki” jest jednak nadal wspierana (nie wiadomo jednak jak długo to potrwa).

Osobiście nadal podchodzę do systemu Windows Phone 8.1 z ogromnym sentymentem. Microsoft miał ogromną szansę na ugranie czegoś na rynku urządzeń mobilnych. Nie wykorzystał jej. System Windows 10 Mobile nie mógł sobie poradzić z problemami, których w przypadku „ósemki” po prostu nie było. Ale niestety to już historia i tamte czasy pozostaje nam tylko wspominać.

A czy Wy tęsknicie za Windows Phone 8.1?

Źródło: MSPU