windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Zobacz jak wygląda Chrome z odświeżonym wyglądem przystosowanym do ekranów dotykowych

Jeżeli przyszło wam korzystać z przeglądarki Chrome na Windows 10 z dotykowym ekranem, wiecie zapewne, że nie należy to do przyjemności. Przeglądarka nie jest przystosowana do urządzeń dotykowych. Przyciski, guziczki, przełączniki czy menu kontekstowe są małe i trafienie w nie na ekranie dotykowym nie należy do łatwych czynności.

Wydaje się, że zdaje sobie z tego sprawę twórca przeglądarki, czyli Google. We wczesnych testach jest już wersja przeglądarki, która zawiera odświeżony interface przystosowany do urządzeń dotykowych, tzw: Touchable Refresh. Nowy interface ma wejść wraz ze stabilną wersja Chrome we wrześniu, jednak już teraz można przetestować go w Chrome Canary, czyli przedpremierowej wersji przeglądarki Chrome – inaczej mówiąc w jej wersji BETA 🙂

Chrome Canary pobrać możecie z tej strony. Po instalacji należy przejść do ukrytych ustawień i aktywować opcję „Use all upcoming UI features”. Najprościej wykonać to przechodząc na adres: chrome://flags/#upcoming-ui-features, gdzie aktywujemy tę opcję, ustawiając ją na Enabled. Po resecie przeglądarki ukaże się wam nowy wygląd Google Chrome.

Na pierwszy rzut oka zmienia się wygląd zakładek. Otrzymały one obłe kształty i zostały nieco powiększone. Podobnie jest z ikonami rozszerzeń, zakładkami czy paskiem adresu – wszystkie te elementy są lekko zmodyfikowane, a wszystko po to, aby łatwiej można było trafić w nie palcem. Zmieniono również położenie przycisku otwierającego nowe karty, teraz znajduje się on po lewej stronie na pasku kart.

Czy są to zmiany na lepsze? Z pewnością docenią je osoby korzystające z Chrome na tabletach, w tym m.in. ja. Obecnie korzystanie z Chrome na tablecie nie należy do przyjemności, a nawet odważyłbym się rzec, że jest denerwujące do tego stopnia, że czasem przełączam się na przeglądarkę Edge. Z niecierpliwością czekam na finalne wydanie Chrome z Touchable Refresh bo obecnie prezentowane zmiany to zapewne nie wszystko co zaserwuje nam Google.