windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10

Snapdragon 850 – nowy procesor ARM dedykowany dla Windows 10

Urządzenia Always-Connected PC pierwszej generacji, wyposazone w procesor Snapdragon 835 i Windows 10 w wersji ARM nie były tym, o czym marzył Microsoft. Zewsząd dobiegały głosy o bardzo słabej wydajności procesora, któremu ciężko było sprostać powierzonym zadaniom. Lekarstwem na problemy wydajnościowe ma być nowy procesor Snapdragon 850, dedykowany dla systemu Windows 10.

Snapdragon 850 jest niczym innym jak modyfikacją najnowszego procesora Snapdragon 845 dedykowanego urządzeniom mobilnym. Zastosowano w nim jednak drobne modyfikacje, tak aby wydajność pracy z Windows 10 była większa. Snapdragon 850 wykonany jest w tej samej 10nm technologi, oraz posiada te same rdzenie – Kyro 385. Zmienione jest jednak taktowanie. Z bazowych 2,8 GHz uzyskano tego 2,96 GHz, co możliwe było przez zastosowanie większej powierzchni chłodzącej. W procesorze wykorzystano również inne sterowniki niż w jego mobilnym odpowiedniku, stąd też Snapdragona 850 nie ujrzymy raczej w żadnym urządzeniu mobilnym nie wykorzystującym Windows 10. Wg informacji jakie podaje producent, oczekiwać możemy około 35% wzrostu wydajności w porównaniu do Snapdragona 835.

Warto również odnotować, że nowy Snapdragon umożliwi nagrywanie wideo w jakości 4K i wspierał będzie dodatkowe wyjście wideo, co pozwoli na tworzenie konstrukcji z wieloma wyświetlaczami. Szybszy będzie również internet dzięki zastosowaniu nowego modemu Snapdragon x20. Maksymalne wartości transferów to odpowiednio 1,2 Gbps i 150 Mbps dla pobierania i wysyłania danych.

Nowe urządzenia mają również lepiej radzić sobie z zarządzaniem energią. Sprzęt wyposażony w Snapdragona 850 wytrzymać ma na jednym ładowaniu ponad dobę, co jest wynikiem lepszym o około 25% od poprzedniej generacji Always-Connected PC.

Pierwsze urządzenia wyposażone w nowy procesor Qualcomma dostępne mają być na rynku w drugiej połowie 2018 roku.

Źródło: windowscentral.com