windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

To koniec Twittera dla poczciwego Windows Phone

Windows Phone to już przeszłość. Wielu z nas jednak podchodzi jeszcze do tej wersji mobilnych okienek z ogromnym sentymentem i nadal od czasu do czasu korzysta z poczciwych Lumii starszej generacji. Mamy dla Was złe wieści. Platforma Windows Phone żegna się z aplikacją Twittera.

Warto zaznaczyć, że taki obrót spraw nie jest zaskoczeniem. Twitter zapowiedział zakończenie wsparcia dla Windows Phone już jakiś czas temu. Mobilna „ósemka” straciła swoje dawne, rynkowe znaczenie kilka lat temu. Trudno więc dziwić się, że kolejne aplikacje dedykowane tej wersji systemu znikają ze Sklepu Microsoft. Ponadto Twitter ucina wsparcie dla Windows 10 Mobile w wersjach starszych, niż Creators Update.

Jeśli jednak myślicie, że skorzystacie z Twittera w wersji przeglądarkowej, to musimy Was rozczarować. Najnowsza odsłona mobilnej strony serwisu jest bazą dla PWA Twittera i w związku z tym w przypadku Internet Explorera jak i starszych wersji Edge przekierwouje nas na starą wersję strony mobilnej Twittera. A ta z kolei uniemożliwia wysyłanie tweetów. Patowa sytuacja, prawda?

Niestety trzeba się z nią pogodzić i w takim przypadku korzystać z Twittera z poziomu komputera albo najzwyczajniej w świecie zmienić smartfona. A czy Wy nadal korzystacie ze swoich Lumii? Czy to już dla Was zamknięty rozdział?

Źródło: MSPU