windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Microsoft

Microsoft niechcący potwierdza prace nad Andromeda OS. Wszystko przez… grę!

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się pogłoski dotyczące tajemniczego systemu Andromeda OS. Wzbudzają one dość spore zainteresowanie, gdyż wielu fanów Windowsa nadal liczy na rynkowy debiut nowego smartfona od Microsoftu, pracującego pod kontrolą „okienek”. Możliwe, że prace nad nim znajdują się już w zaawansowanym stadium. Microsoft bowiem niechcący potwierdził trwające nad systemem prace przez pewną grę.

Mowa o Miami Streets. Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie jest to na tą chwilę produkcja zbyt ambitna i rozbudowana. Microsoft jednak zamierza stale ją rozwijać. Produkcja jest dostępna za darmo na urządzenia pracujące pod kontrolą Windowsa i… Andromeda OS. Skąd takie wieści? Wzmianki zwiazane z Andromedą pojawiły się w metadanych nowej produkcji z Redmond. Gra na razie dostępna jest jedynie w wybranych regionach. Dla nas jednak ważniejszym jest fakt, iż w końcu mamy ważne potwierdzenie dotyczące prac nad nową platformą mobilną od Microsoftu. Dzięki temu nadal istnieje szansa na rynkowy debiut Surface Phone.

Urządzenie to, jeśli zagości na półkach sklepowych, z pewnością nie zagrozi rynkowej dominacji koncernów Samsung, Apple czy Huawei w segmencie smartfonów. Będzie raczej ciekawostką i ekskluzywnym produktem dla klienta biznesowego o odpowiednio zasobnym portfelu. Z pewnością jednak znajdzie niemałą grupę entuzjastów. Czy czołowi producenci zdecydują się na pokazanie światu własnych urządzeń pracujących pod kontrolą Andromeda OS? O to może być trudno, ale w tej chwili jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie by myśleć o takim rozwiązaniu.

Źródło: MSPU