windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 S

Posiadacze popularnego antywirusa wykluczeni z kwietniowej aktualizacji Windows 10

Wiosenna aktualizacja Windows 10 okazała się być nie lada wyzwaniem dla użytkowników systemu, ale i dla samego koncernu z Redmond. Nie dość, że udostępniona została z dość sporym poślizgiem, to Microsoftowi nie udało się wyeliminować z kompilacji RTM wielu dość uporczywych błędów. O niektórych spośród nich już Wam wspominaliśmy. Kolejny został właśnie ujawniony.

Użytkownicy systemu Windows 10 raportowali, że pojawiają się problemy z aktualizacją systemu w przypadku korzystania z oprogramowania antywirusowego Avast. W związku z tym, Microsoft tymczasowo zablokował możliwość przeprowadzania aktualizacji w przypadku korzystania z tego popularnego antywirusa. Wspólnie z firmą Avast Software s.r.o. prowadzone są teraz działania, mające na celu zażegnanie temu drobnemu kryzysowi. Tymczasowym rozwiązaniem (jak donosi serwis MSPU) może być odinstalowanie Avasta na czas przeprowadzania procesu aktualizacji systemu.

Microsoft zalicza właśnie sporą, wizerunkową wpadkę. Kilka dni temu Łukasz wspominał Wam o podobnym problemie, związanym jednak z dyskami SSD od Intela i Toshiby. Koncern z Redmond miał naprawdę sporo czasu na to, by należycie dopracować wioseną aktualizację Windows 10. Mógł też liczyć na wsparcie testerów biorących udział w programie Windows Insider. A jednak – znów coś poszło nie tak.

W związku z zaistniałymi problemami powinny moim zdaniem zostać wyciągnięte poważne konsekwencje. Przez takie właśnie incydenty, Microsoft może stracić sporo w oczach klientów oczekujących od poważnego koncernu produktu wysokiej jakości, a nie niestabilnego oprogramowania pełnego rozmaitych błędów. Miejmy nadzieję, że wraz z udostępnieniem kolejnej, dużej aktualizacji Windowsa, podobne wpadki nie będą już miały miejsca. Konkurencja nie śpi i Microsoft może wiele stracić przez problemy z jakością działania systemu Windows 10.

Źródło: MSPU