windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Windows 10

Chrome vs Edge vs Firefox – która przeglądarka zużywa baterię najszybciej?

Pamiętacie wideo przygotowane przez Microsoft w 2016 roku, gdzie firma porównywała czas pracy na baterii w różnych przeglądarkach internetowych podczas streamingu wideo? Po raz kolejny Microsoft idzie tą drogą i ponownie próbuje przekonać użytkowników Windows 10 do używania natywnej przeglądarki wbudowanej w Windows 10. Argument użyty w tej kampanii to długi czas pracy na baterii, który jak wiadomo jest bardzo istotny dla posiadaczy mobilnego sprzętu.

Microsoft odświeżył wideo i ponownie porównał czas pracy na baterii tym razem z najnowszą aktualizacją systemu czyli Windows 10 Aprill 2018 Update. Wynik nietrudno przewidzieć. Zwyciężyła oczywiście przeglądarka Microsoft Edge nieznacznie pokonując Chrome oraz prawie dwukrotnie przebijając wynik Firefoxa. Zastanawiający jest jednak fakt, że w odróżnieniu do filmu sprzed 2 lat, w porównaniu zabrakło przeglądarki Opera. Czyżby wynik opery był lepszy od Edge i tym samy mógłby zepsuć kampanię promocyjną Microsoftu?

Jest to całkiem prawdopodobne, gdyż po poprzedniej kampanii Microsoftu swoje testy przeprowadziła również Opera, udowadniając, że jest ona mniej „bateriożerna” niż Edge. Microsoft wtedy nie odniósł się do kontrwideo Opery, a w tym roku postanowił nie ujmować Opery w teście.

Oba filmy zobaczyć możecie poniżej. PS. Porównajcie czasy wszystkich przeglądarek i zobaczcie jak wydłużył się czas pracy na baterii na jednym ładowaniu (zakładając, że urządzenia bazowe posiadają podobnej pojemności baterię).

Wideo z 2016 roku

Wideo z 2018 roku

https://youtu.be/T24bRAm8MT0