windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 S

Windows 10 z poważnym błędem. Może wymusić reinstalację systemu

Pierwsza, tegoroczna duża aktualizacja dla Windowsa 10, udostępniona pod koniec kwietnia zdążyła wzbudzić już sporo kontrowersji. Nie dość, że Microsoft udostępnił ją z dość sporym opóźnieniem, to jeszcze nie jest ona pozbawiona uporczywych dla użytkowników błędów. Jeden spośród nich może wręcz zmusić nas do ponownej instalacji „okienek”.

Problem, który został już poruszony na oficjalnym forum Microsoftu, polega na braku możliwości wyświetlenia pulpitu po uruchomieniu komputera. O zaistniałym błędzie informuje użytkownika stosowny komunikat wyświetlany przez system na załadowanym po uruchomieniu systemu czarnym tle. Do tej pory zebrane informacje wskazują na problem z niedostępną lokalizacją \systemprofile\Desktop, która powinna znajdować się w katalogu C:\WINDOWS\system32\config. Niestety podejmowane przez użytkowników próby weryfikacji wspomnianej lokalizacji nie przynoszą skutków i w tej chwili jedyną metodą na zażegnanie zaistniałej sytuacji jest ponowna instalacja systemu Windows.

Sam Microsoft na tą chwilę nie udostępnił oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Być może stosowna poprawka, z racji na to że miesiąc maj powoli dobiega końca, zostanie udostępniona wraz z czerwcowym pakietem łatek dla Windowsa. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwiązanie. Niestety…

Źródło: Microsoft Answers