windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 S

Jest recepta na problemy z Avastem przy aktualizacji Windowsa!

Całkiem niedawno pisaliśmy Wam o problemach zwiazanych z oprogramowaniem antywirusowym Avast, które uniemożliwiały aktualizację systemu Windows 10. Microsoft bardzo szybko i sprawnie podjął współpracę z Avast Software s.r.o. i owocem tego jest łatka ze strony developerów antywirusa, która jest receptą na zaistniałe problemy.

Użytkownicy systemu Windows 10 raportowali, że pojawiają się problemy z aktualizacją systemu w przypadku korzystania z oprogramowania antywirusowego Avast. W związku z tym, Microsoft tymczasowo zablokował możliwość przeprowadzania aktualizacji w przypadku korzystania z tego popularnego antywirusa. Dziś wiemy już, że głównym winowajcą problemów był Avast Behavior Shield z którym to wiosenna aktualizacja „dziesiątki” nie była kompatybilna.

Stosowna aktualizacja programu antywirusowego Avast została już udostępniona jego użytkownikom jako automatyczna aktualizacja. Teraz można bez problemu instalować wiosenną aktualizację systemu Windows 10. Nie powinna już bowiem sprawiać żadnych problemów w odniesieniu do Avasta. Cieszy fakt, iż Microsoft tak szybko zareagował na zaistniały problem. Warto bowiem wspomniec, że Windows 10 w wersji April Update jest nadal pełen rozmaitych błędów, z którymi koncern z Redmond nie poradził sobie na czas.

Miejmy nadzieję, że czerwcowy pakiet poprawek, który zostanie już wkrótce udostępniony w ramach Patch Tuesday, rozprawi się z większością z nich. Ostatnimi czasy zarówno Microsoft, jak i Apple zaliczają poważne wpadki wizerunkowe. Skorzystać może na nich Google. Koncern z Mountain View pracuje bowiem intensywnie nad tajemniczym Fuschia OS – systemem, który ma zastąpić Androida i poważnie zagrozić rynkowej pozycji Windowsa.

Źródło: Windows Latest