windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 Mobile Windows 10 S

Cortana będzie jeszcze lepsza? Microsoft kupuje Semantic Machines

Microsoft ciągle nie zdecydował się na udostępnienie Cortany polskim użytkownikom Windowsa. Nie jest to zbyt rozsądne postępowanie. W Polsce trwają już bowiem testy Asystenta Google. Z pewnością także wkrótce Siri przemówi w naszym rodzimym języku. Koncern z Redmond natomiast znowu „przesypia” ważny moment i skupia się nie na tych sprawach, co trzeba. Tym razem chodzi o przejęcie Semantic Machines celem ulepszenia funkcji Cortany.

Jakie są pobudki takich działań? W Microsofcie wszyscy chcieliby, aby Cortana pozostawiła konkurencję daleko w tyle i zdobyła serca użytkowników. Problem tkwi w tym, że koncernowi z Redmond niezbyt wychodzi wdrażanie Cortany w kluczowych dla niego krajach. Pryzykładem może być tu Polska. Windows jest u nas niezwykle popularny (swego czasu także ten mobilny) i wielu użytkowników czeka w naszym kraju z niecierpliwością na Cortanę w języku polskim.

Koncern z Redmond natomiast bierze się za zakup Semnatic Machines celem udoskonalenia asystentki głosowej w zakresie sztucznej inteligencji. Wspomniany zakup ma także przyśpieszyć prace nad rozwojem inteligentnych czatbotów. Microsoft chwali się, że w niedalekiej przyszłości zamierza przenieść jakość współpracy z asystentami głosowymi na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Oby nie były to tylko czcze zapowiedzi. Microsoft bowiem już niejednokrotnie pokazywał nam, że hucznie zapowiadane projekty potrafiły kończyć się w przypadku koncernu z Redmond spektakularnym fiaskiem. Tak było niegdyś w przypadku Windows 10 Mobile.  Tak jest i obecnie, w przypadku nie mogącej znaleźć swojego miejsca na rynku przeglądarki Edge. Oczywiście trzymamy kciuki za działania Microsoftu w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji dla asystentów głosowych, a o wszelkich postępach w tej kwestii będziemy Was na bieżaco informować.

Źródło: Business Insider