windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft Edge dla iOS z nową aktualizacją

Microsoft ciągle wierzy w to, że przeglądarka Edge może jeszcze nawiązać równorzędną walkę o użytkownika z konkurencyjnymi rozwiązaniami tego typu (jak Chrome czy Firefox). Biorąc pod uwagę okres, jaki minął od momentu debiutu Edge, może to być bardzo trudne zadanie, gdyż przeglądarka nie spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony użytkowników systemu Windows 10. Microsoft jednak niestrudzenie wydaje dla niej kolejne aktualizacje. Tym razem nowości czekają na użytkowników systemu iOS.

Koncern z Redmond od wielu lat nie ma pomysłu na to, jak zrobić furorę na rynku przeglądarek internetowych. Już jakiś czas temu, nie radzący sobie z presją ze strony konkurencji Interner Explorer został – wraz z debiutem systemu Windows 10 – zastąpiony przez przeglądarkę Microsoft Edge. Miała być ona rewolucyjna i zdobyć serca milionów użytkowników „okienek”. Wyszło jak zawsze. Historia się powtarza i Edge niezbyt sobie radzi z konkurencją, do której zwykliśmy już bardzo się przyzwyczaić.

Najnowsza aktualizacja przeglądarki w wersji dla iOS przynosi udoskonalenia wizualne funkcji HUB. Teraz ma być ona jeszcze bardziej przystępna dla użytkowników i o wiele wygodniejsza w obsłudze. Ponadto Microsoft pokusił sie o poprawki w przypadku wyświetlania skrótów klawiaturowych. Po podłączenlu klawiatury do iPada i wciśnieciu klawisza polecenia, wyświetlone zostaną wszystkie, dostępne w danej chwili skróty. Oczywiście, jak w przypadku każdej aktualizacji, nie mogło zabraknąć poprawek zwiazanych ze stabilnością pracy Microsoft Edge.

Cieszy fakt, iż Microsoft nie ustaje w udoskonalaniu przeglądarki Edge. Dzięki temu jej obecni użytkownicy mogą cieszyć się coraz wyższą jakością pracy z tym narzędziem. Trudno jednak będzie przekonać nowych użytkowników do „zaprzyjaźnienia się” z przeglądarką z Redmond. Czy Microsoft sprosta temu zadaniu? Czas pokaże.

Źródło: MSPU