windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10

Messenger Beta dla Windows 10 z nowymi funkcjami!

Messenger od Facebooka jest już dziś jednym z podstawowych i najważniejszych komunikatorów na rynku urządzeń mobilnych. Codziennie korzystają z niego na całym świecie miliony osób. Nic więc dziwnego, źe społecznościowy gigant stale ulepsza swój produkt tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Komunikator dla Windowsa 10, w wersji beta, doczekał się właśnie ważnych nowości.

Nowe funkcje wprowadzane w Messengerze w pierwszej kolejności trafiają do jego wersji beta, w ramach której będą testowane przez znacznie zawężoną w odniesieniu do wersji stabilnej grupę użytkowników. Przejdźmy jednak do tego, co w nowej wersji Messengera chce nam zaoferować Facebook.

Przede wszystkim nie sposób nie wspomnieć o możliwości udostępniania naszym kontaktom materiałów foto i wideo w rozdzielczości HD. Do tej pory, multimedia przesyłane za pośrednictwem Messengera były przez serwis Facebook kompresowane. Oprócz tego, do aplikacji wprowadzono jeszcze kilka innych nowości. Warto wspomnieć chociażby o nowym interfejsie wyszukiwania i ustawień, możliwości ustawiania „reakcji” na otrzymane wiadomości (funkcja znana z iOS oraz Androida) czy opcji zmiany ustawień widoczności naszej aktywności w komunikatorze Messenger.

Moim zdaniem, gdy nowości zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom, zostaną przez nich ciepło przyjęte. Cieszy fakt, iż Facebook pamięta o osobach korzystających na co dzień z Windowsa 10 i stara się stale ulepszać swoje usługi dedykowane „okienkom”. Miejmy nadzieję, że serwis nie spocznie na laurach i nadal będzie starał się dopracowywać aplikacje klienckie Facebooka i Messengera dla „dziesiątki”.

Źródło: MSPU