windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Wciąż nie otrzymałeś kwietniowej aktualizacji Windows 10? Przyczyny i sposób na aktualizację

Kwietniowa aktualizacja Windows 10 oznaczona numerem 1803 to pierwsza tegoroczna duża aktualizacja systemu Windows 10. O zmianach jakie niesie ze sobą pisaliśmy pod koniec kwietnia, przeczytać możecie o nich w tym artykule. Aktualizacja udostępniona została na początku maja, jednak jak nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Jak informował Microsoft na swoim blogu, aktualizacja (jak każda większa) rozłożona jest w czasie i nie jest niczym niezwykłym, że wasz komputer nie poinformował was jeszcze, że aktualizacja jest gotowa do zainstalowania.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy aktualizacja jest już dla was dostępna, jest przejście do Ustawień systemu, następnie do opcji Aktualizacja i zabezpieczenia i tam kliknięcie na przycisk Sprawdź aktualizację. W większości przypadków aktualizacja powinna zostać wykryta, a system powinien przystąpić do pobierania najnowszej wersji oprogramowania.

Co w przypadku, gdy system poinformuje was, że zainstalowana jest najnowsza dostępna wersja Windows 10? Powodów może być kilka. Najprawdopodobniej jeszcze nie Twoja kolej, musisz poczekać jeszcze kilka/kilkanaście dni, zanim aktualizacja pojawi się dla twojego komputera. Jest jednak sposób, żeby wymusić aktualizację i nie czekać na nią. Wystarczy pobrać oficjalne narzędzie Microsoftu, które pomoże zainstalować aktualizację, jeżeli wasz sprzęt spełni wszystkie wymagania najnowszej wersji systemu. Aplikację pobieramy ze strony Microsoftu, klikając na ten link.

Może się jednak zdarzyć, że ani sprawdzenie aktualizacji, ani jej wymuszenie nie przyniesie pożądanego efektu i wasz komputer dalej nie będzie chciał pobrać aktualizacji. Spowodowane to będzie najprawdopodobniej konfiguracją waszego sprzętu. Winne temu będą dyski zamontowane w waszych komputerach. W związku z błędami podczas aktualizacji, Microsoft zdecydował się na wstrzymanie aktualizacji dla wybranych konfiguracji sprzętowych wyposażonych w dyski SSD od firmy Intel i Toshiba. Jak informuje portal mspoweruser.com posiadacze dysków SSD Intel 600p Series, Pro 6000p Series oraz Toshiba XG4 Series, Toshiba XG5 Series, Toshiba BG3 nie mogą na chwilę obecną pobrać najnowszej wersji systemu. Microsoft wraz z producentami sprzętu badają sprawę, do wyjaśnienia i wydania odpowiednich poprawek aktualizacja nie będzie dostępna.