windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Windows 10 ARM uruchomiony na Lumii 950 XL – instrukcja instalacji pojawia się w sieci

Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy na windowsowo.pl o udanej próbie uruchomienia Windows 10 ARM na smartfonie Lumia 950 XL. Od tamtej pory na profilu Ben | imbushuo na Twitterze pojawiały się filmy wideo prezentujące działanie Windows 10 ARM na wspomnianej Lumii. Ostatni zobaczyć możecie poniżej:

Ben zdecydował się pójść o krok dalej i udostępnił narzędzia pozwalające użytkownikom na instalacje Windows 10 ARM na swoich Lumiach. Instrukcja oraz pliki wymagane do instalacji dostępne są na Githubie. Jak informuje Ben | imbushuo modyfikacja bootloadera telefonu i instalacja systemu odbywa się w czterech krokach:

1) WPInternals 2.4 do odblokowania bootmgfw

2) 1st shim: 

3) Kickstarter: 

4) UEFI: 

Wnioskując po opisie, instalacja Windows 10 ARM na Lumii 950 XL nie należy do prostych czynności i zalecana jest raczej poweuserom. Póki co nie jest określone jakie funkcja działają na Lumii, a na co musimy jeszcze poczekać.

Instalacja Win10 ARM na Lumii 950 XL to niewątpliwie spore osiągnięcie, jednak moim zdaniem należy traktować je w kategorii ciekawostki, a nie rozwiązania, z którego w przyszłości korzystać będziemy na co dzień.

A jakie jest wasze zdanie? Widzicie sens posiadania Windows 10 na tak małym urządzeniu? A może jesteście chętni do przetestowania tego rozwiązania? Napiszcie co o tym sądzicie w komentarzu.

Źródło: MSPU