windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Xbox

Niezwykły kontroler dla Xboxa ujawniony w sieci

Microsoft chce dotrzeć ze swoją konsolą Xbox do jak najszerszego grona odbiorców. Nic więc dziwnego, że koncern z Redmond przywiązuje dużą uwagę do wszelkich akcesoriów dedykowanych Xboxowi. Już niedługo zaprezentowane zostanie kolejne z nich – tym razem nieco bardziej niezwykłe.

Autorem nowego kontrolera dla konsoli Xbox jest Linksys. Akcesorium zostanie oficjalnie zaprezentowane w trakcie przyszłorocznych targów E3. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwnie. Warto jednak zaznaczyć, że powstało z myślą o graczach z niepełnosprawnościami motorycznymi. Nowy pad, jak widać na załączonej grafice, wyposażony został w dwa spore przyciski A i B. Ponadto oferuje graczom dostęp do złącz  – słuchawkowego oraz USB.

Myślę, że oficjalna prezentacja pada będzie ważnym wydarzeniem. Nie jest znana jeszcze jego oficjalna nazwa. oki co wiadomo, że ta robocza, wykorzystanana w fazie opracowywania owego niezwykłego akcesorium to Project Z. Pozostaje jeszcze kwestia ceny – miejmy nadzieję, że nie będzie ona zaporowa.

Cieszy fakt, że Microsoft skupia się nie tylko na graczach poszukujących standardowych padów. Obok limitowanych edycji klasycznych kontrolerów dla Xbox, pomalowanych w jaskrawe barwy powinno być na rynku miejsce także dla kontrolerów takich, jak Project Z. W końcu producenci konsol powinni pamiętać o wszystkich graczach, czyż nie?

Źródło: Windows Central