windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Windows 10

Nowa funkcja Windows 10 połączy twój telefon z PC – wyświetli powiadomienia, wiadomości i wiele więcej

Na odbywającej się właśnie konferencji /Build2018 Microsoft zaprezentował nową funkcję systemu Windows 10, która usprawnić ma pracę na wielu urządzeniach jednocześnie. Mowa o funkcji nazwanej „Your phone”, której zadaniem jest integracja telefonów z system Android/iOS z Windows 10 na komputerze.

Głównym założeniem nowej funkcji systemu jest skupienie uwagi użytkownika na pracy z komputerem i wyeliminowanie konieczności odrywania się od pracy w celu sprawdzenia powiadomień czy wiadomości tekstowych. Oprócz możliwości wysłania /odebrania SMS i przeglądania powiadomień możemy łatwo przenosić między urządzeniami nasze zdjęcia oraz dokumenty.

Microsoft opisuje nową funkcję jako okno w telefonie użytkownika, które zapewnia bardzo wygodną integrację między urządzeniami bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

Nowa funkcja trafi w pierwszej kolejności do uczestników programu Windows Insider, jednak Microsoft nie podaje dokładnej daty. Ma to nastąpić „very soon”. Funkcja Your Phone jest już preinstalowana w najnowszej kompilacji testowej w programie Windows Insider. Your Phone można również doinstalować ze Sklepu Windows [LINK] nie będąc uczestnikiem programu Windows Insder jednak póki co nie działa ona prawidłowo – nie można połączyć telefonu do PC.

Your Phone nie jest pierwszą próbą połączenia telefonu z Windows PC. Pamiętamy wcześniejsze integracje za pomocą aplikacji Cortana, która również umożliwiała synchronizację wiadomości i powiadomień. W czasach świetności Windows Mobile mieliśmy również próbę synchronizacji wiadomości SMS za pomocą aplikacji Skype. Historia pokazuje, że do tej pory nie były to udane eksperymenty, a Microsoft szybko się z nich wycofywał. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej i aplikacja Your Phone faktycznie usprawni pracę na wielu urządzeniach, a nie jak to bywało do tej pory, przyprawi nas o ból głowy.

Źródło: MSPU