windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 Mobile Windows 10 S

Microsoft nadal będzie stawiał na wzornictwo Fluent Design

Interfejs systemu Windows jest dla jego użytkowników bardzo ważną kwestią. To już prawie dekada minęła od momentu, w którym na rynku pojawił się Windows 7 długo będący pod względem wyglądu interfejsu niedoścignionym wzorem. Po nim nastała era pod wieloma względami rewolucyjnego, lecz poprostu nudnego stylistycznie Windowsa 8 (spadła na niego w tej kwestii ogromna fala krytyki). Microsoft wyciągnął wnioski i w przypadku „dziesiątki” konsekwentnie i regulanie wprowadza w swoim systemie również poprawki wizualne.

Najnowszy trend związany z Windows 10 to tzw. Fluent Design. Co ciekawe, w jego przypadku koncern z Redmond nie stawia na rewolucyjne zmiany i przysłowiowe „wywrócenie systemu do góry nogami”, lecz udoskonala elementy wizualne stopniowo. Najnowsze wieści wskazują na to, że zaróno użytkownicy, jak i włodarze Microsoftu są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Można więc spodziewać się, że polityka wdrażania interfesju Fluent Design będzie kontynuowana również w drugim półroczu bieżącego roku.

Moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja. Wiadomo, że dobry system operacyjny w pierwszej kolejności powinien oferować nam wygodę obsługi i multum przydatnych funkcji. Należy jednak również pamiętać, że ważną rolę odgrywa też interfejs użytkownika. Jeśli jest on przejrzysty, funkcjonalny i po prostu cieszący oko, to korzystamy z niego o wiele chętniej. I tutaj Microsoftowi należą się brawa. Obyśmy tylko z czasem nie doczekali się przerostu formy nad treścią.

Windows 10 w kolejnej, nadchodzącej wersji – Redstone 5 będzie w najbliższym czasie przechodził fazę intensywnych testów w ramach programu Windows Insider. Miejmy nadzieję, że koncern z Redmond nie spocznie na laurach i w dalszym ciągu będą trwały prace nad czynieniem interfejsu „okienek” jeszcze bardziej przyjaznym użytkownikom.

Źródło: MSPU