windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 S

Wiosenną aktualizację Windows 10 można pobierć od wczoraj

Od dłuższego czasu wyczekiwana wiosenna aktualizacja systemu Windows 10, wchodząca w skład rozgałęzienia Redstone 4, została wczoraj udostępniona do pobrania wszystkim użytkownikom „dziesiątki”. Microsoft w jej przypadku zaliczył spory poślizg, lecz ostatecznie dotrzymał kwietniowego terminu udostępnienia Windows 10 w wersji build 1803. Rzućmy okiem na najważniejsze nowości.

Ich lista, w porównaniu do poprzednich, dużych aktualizacji, wydaje się być dość skromna. Nowości związane są z poprawą jakości działania systemu oraz jego bezpieczeństwem. Nie zabrakło również drobnych poprawek wizualnych. Udoskonalono powiadomienia systemowe. Rozbudowano opcje współpracy oraz parowania z urządzeniami łączącymi się z naszym komputerem/tabletem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Usprawnień doczekała się również oczywiście przeglądarka Edge.

Szczególny nacisk połozono na dwie nowości. Pierwsza z nich to zupełnie nowy „widok zadań”. Pozwoli on na przeglądanie zsynchronizowanych danych odnośnie aktywności na wszystkich urządzeniach powiązanych z naszym Kontem Microsoft. Druga natomiast to PWA (Progressive Web Apps), czyli wsparcie dla nowego rodzaju aplikacji. Dzięki tej nowości będzie możliwe pisanie jednej aplikacji dla wielu systemów operacyjnych, co może przełożyć się na poszerzenie oferty Sklepu Microsoft w tej kwestii.

A czy Wy pobraliście już najnowszą aktualizację systemu Windows 10?

Źródło: Windows Central