windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S

Przyszłość Twittera dla Windowsa to PWA

Wczoraj wspominaliśmy Wam o nowych aplikacjach PWA (Progressive Web Apps), dla których wsparcie zostało wprowadzone w najnowszej aktualizacji systemu Windows 10. Działanie to ma przyczynić się do zapełnienia Sklepu Microsoft apkami, których do tej pory bardzo nam brakowało. Jej skutkiem będzie jednak wycofywanie przez twórców starszych wesji aplikacji.

Pierwszą ofiarą nowej polityki Microsoftu jest aplikacja Twittera. Serwis już jakiś czas temu przygotował najnowszą wersję apki w zgodności ze standardem PWA. W związku z tym ze Sklepu Microsoft znikną w najbliższym czasie zarówno wersja Twittera dedykowana systemowi Windows Phone, jak i jego aplikacja uniwersalna. To bardzo kiepska wiadomość dla użytkowników starszych wersji Windowsa. Od Twittera zostaną odcięci użytkownicy Windows Phone 7, Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Windows 8.1, Windows 10 Mobile (wersja 1703 i wcześniejsze), oraz Windows 10 (w wersji 1703 lub którejś z wcześniejszych). Starsze wersje Twittera przestaną działać z dniem 1 czerwca.

Trudno się dziwić takiej sytuacji. Dla Microsoftu, jak i twórców aplikacji platforma PWA jest dużo bardziej praktyczna, niż starsze rozwiązania. W nieco gorszej sytuacji są użytkownicy starszej wersji Windowsa – im pozostanie jedynie korzystać z przeglądarkowej wersji serwisu, lub z którejś spośród nieoficjalnych aplikacji.

Źródło: Neowin