windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Aplikacji Microsoft To-Do wyrasta poważny konkurent

Microsoft stara się nieustannie rozwijać portfolio aplikacji – także dla iOS oraz Androdia – tak, aby dogodzić jak najszerszej grupie użytkowników korzystających z konkurencyjnych platform i umożliwić im uzyskanie dostępu do najważniejszych usług koncernu z Redmond. Google jednak nie śpi i wydało właśnie ciekawą aplikację mającą być odpowiedzią na Microsoft To-Do.

Mowa o prostym acz użytecznym programiku Zadania Google. Pozwala ona na przejrzyste organizowanie zaplanowanych przez użytkownika zadań i – na przykład – zapisywanie ich wprost z poczty Gmail czy Kalendarza Google. Koncern z Mountain View chce w ten sposób stworzyć ciekawą alternatywę dla konkurencyjnych tego typu rozwiązań (w tym Microsoft To-Do) a jednocześnie jeszcze bardziej zintegrować swoje najwazniejsze usługi. Osobiście jestem zdania, że tego typu rywalizacja między Microsoftem a Google wyjdzie użytkownikom obydwu rozwiązań na dobre. Obie strony bowiem będą musiały nieustannie rozwijać i udoskonalać swój produkt aby walczyć o użytkownika.

Sam bardzo chętnie organizuję swoje zadania w tego typu aplikacjach. Z pewnością także część spośród Was ułatwia sobie codzienną pracę w taki sposób. Podzielcie się z nami swoimi opiniami w tej kwestii. Z jakich aplikacji Wy korzystacie na codzień? Od Google? Microsoftu? A może preferujecie jeszcze inne rozwiązania?

Źródło: MSPU