windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean

Windows 10 Lean jest już testowany

Kilka dni temu wspominaliśmy Wam o nowej wersji Windows 10 znanej pod nazwą Lean, która zadebiutować ma oficjalnie wraz z kolejną, dużą aktualizacją „dziesiątki” – Redstone 5. Jak się okazuje, oprogramowanie jest już testowane i niedługo powinno trafić do programu Windows Insider.

Oczywiście mamy do czynienia z wczesną wersją systemu. Nie jest więc ona pozbawiona błędów związanych ze stabilnością pracy nowej odsłony Windowsa 10. Plik instalacyjny wersji Lean jest o 2 GB „mniejszy” od pliku instalacyjnego Windows 10 Pro. Po dokonaniu instalacji natomiast, Windows 10 Lean zajmuje na pokładzie naszego urządzenia zaledwie 6,5 GB pojemności przestrzeni dyskowej. Dzięki temu nowa wersja „okienek” będzie doskonałym wyborem w przypadku niedrogich urządzeń wyposażonych w mocno ograniczone pod względem pojemności dyski. Przykładem mogą być tutaj tablety z wbudowaną 16-gigabajtową pamięcią na dane użytkownika.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na udostępnienie do testów w oficjalnych kanałach Windows 10 w wersji Lean. Myślę, że będzie to możliwe już wkrótce po premierze wiosennej aktualizacji „dziesiątki”. A czy Wy sprawdzicie jak działa Windows 10 Lean?

Źródło: MSPU