windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 S

Wiosenna aktualizacja Windows 10 nadejdzie w maju?

Windows 10 jest stale rozwijany przez Microsoft. Koncern z Redmond testuje nowości w ramach programu Windows Insider i regularnie udostępnia użytkownikom duże aktualizacje systemowe, wprowadzające do oprogramowania pewne nowości. Najnowsza, wiosenna aktualizacja zaliczyła już mały poślizg, ale jest szansa, że na nasze urządzenia trafi już na dniach.

Serwis MSPU wskazuje na to, że kwietniowa aktualizacja Windows 10, która została przesunięta w czasie przez krytyczny błąd wykryty w kompilacji RTM, może zostać udostępniona już 8 maja. Tego dnia będzie miał miejsce regularny Patch Tuesday, w ramach którego udostępniane są co miesiąc poprawki dla systemów z rodziny Windows. Jest więc całkiem możliwe, że właśnie tego dnia na serwery Microsoftu zawita aktualizacja Windows 10 znana też jako Redstone 4. Oczywiście nie mamy na razie w tej kwestii żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony Microsoftu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i podchodzić do powyższych wieści z pewną rezerwą.

Niemniej jednak przydałoby się by koncern z Redmond nie ociągał się z udostępnianiem nowych, ciekawych funkcji dla Windows 10. Google z Chrome OS i tajemniczym, nadchodzącym Fuschia OS depcze Microsoftowi po piętach i za jakiś czas może nieźle namieszać na rynku systemów operacyjnych.

Źródło: MSPU