windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 Lean – czy pomoże Microsoftowi w walce o klienta z Chrome OS?

Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, jakoby Miocrosoft nie miał zbytnio pomysłu na to, czym zaskoczyć użytkownika i jak o niego zawalczyć z Apple i Google. W przypadku tego drugiego koncernu, Microsoft czuje na plecach oddech systemu Chrome OS, który jest intensywnie rozwijany. Po zawirowaniach związanych z Windows 10 S, Microsoft najprawdopodobniej zaprezentuje kolejną, „odchudzoną” wersję Windows 10 znaną pod nazwą Windows 10 Lean.

Wspomniana wersja oprogramowania ma być w pewnym sensie odpowiednikiem doskonale nam znanego przed laty Windows 7 Starter. Nie jest jeszcze znana ostateczna nazwa, pod jaką zostanie wydany. Wiadomo natomiast, że nowa edycja „okienek” zostanie ogołocona z aplikacji Microsoftu (takich, jak  Internet Explorer, Paint,, Mapy, Muzyka Groove itp.). Być może mamy do czynienia z wersją Windowsa dedykowaną niedrogim urządzeniom o skromnej pojemności pamięci wbudowanej.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne potwierdzenie powyższych doniesień ze strony Microsoftu. Konkurencja cały czas depcze koncernowi z Redmond po piętach, więc decyzje związane z rozwojem Windows 10 muszą być mądre i zdecydowane.

Źródło: Neowin