windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Microsoft Narzędzia Programy

Windows Defender będzie lepiej dbał o nasze bezpieczeństwo w sieci

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Microsoft zamierza wzmocinić pozycję Windows Defendera w segmencie programów antywirusowych. Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi koncenu z Redmond nie były słowami rzuconymi na wiatr.

Windows Defender to już naprawdę dojrzały produkt. W rankingach niezawodności programów antywirusowych zajmuje zawsze któreś z czołowych miejsc. Nic więc dziwnego, że Microsoft idzie za ciosem i intensywnie rozwija ową aplikację. Wydana została właśnie nowość w postaci rozszerzenia dedykowanego przeglądarce Google Chrome. Jego zadaniem ma być ochrona naszego komputera w trakcie wykorzystywania wspomnianej przeglądarki w celu wyświetlania treści stron WWW. Rozszerzenie możemy pobrać za pośrednictwem dedykowanej strony przygotowanej przez Microsoft. Co ciekawe, jej zadaniem jest również nakłonienie nas do sprawdzenia przeglądarki Microsoft Edge. Ciekawy chwyt marketingowy?

Osobiście nie korzystam z Windows Defendera. Aplikacja ta jednak ma całkiem spore grono entuzjastów choćby z tego powodu, że nie obciąża nazbyt swoją pracą naszego komputera. A jak Wy chronicie swój sprzęt przed zagrożeniami?

Źródło: Neowin