windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Narzędzia Programy

Cortana dla Androida już wkrótce z nową funkcją

Cortana, w naszym kraju ciągle niedostępna, nadal jest intensywnie rozwijana przez Microsoft. Do sieci trafiły informacje wskazujące na to, że już wkrótce wersja wirtualnej asystetnki, dedykowana systemowi Android, doczeka się nowej, dość ważnej i ciekawej funkcji.

Najnowsza aktualizacja Cortany dla Androida ucieszy szczególnie kierowców czy osoby korzystające na co dzień w pracy ze słuchawek Bluetooth i w taki sposób przeprowadzających rozmowy. Ilekroć zdarza się, że z powodu natłoku pracy nie mogą one przeczytać ważnego SMS-a? Microsoft wprowadza możliwość odczytywania przychodzących wiadomości za pośrednictwem swojej wirtualnej asystentki. Wystarczy włączenie tej niezwykle przydatnej opcji w ustawieniach Cortany. Proste, prawda?

Szkoda że w naszym kraju nie będzie nam dane wypróbować tej funkcji. Cortana z pewnością jeszcze długo nie będzie u nas dostępna (o ile w ogóle kiedykolwiek trafi do Polski). Jej nowa funkcja w pierwszej kolejności zostanie sprawdzona przez beta testerów, więc pozostali użytkownicy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: MSPU