windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft

Microsoft nadal cieszy się sporym zaufaniem ze strony użytkowników

Ostatnimi czasy, za sprawą „wybryków” Facebooka w sieci rozgorzała dyskusja odnośnie tego, którym koncernom tak naprawdę możemy ufać. W końcu bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych prywatnych danych, prawda? Jak się okazuje, Microsoft nada cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony użytkowników.

Dowodem na to ma być jeden z ostatnich sondaży, dotyczący zaufania serwisom i koncernom w zakresie wykorzystywania naszych danych. Zosłał on przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych. Wykres wskazuje jednoznacznie, że najmniejszym zaufaniem w USA cieszy się obecnie Facebook. Trudno się temu dziwić czytając ostatnie doniesienia związane z tym serwisem społecznościowym. Stosunkowo dużym zaufaniem cieszy się Microsoft, który pod tym względem wyprzedził Google i Apple. Koncern z Redmond może i zawiódł nas w kwestii mobilnego Windowsa, lecz nadal ufamy mu odnośnie jakości zabezpieczenia naszych prywatnych danych.

Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważna kwestia. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o kradzieżach haseł, czy przekazywaniu danych osobowych użytkowników do firm trzecich. Miejmy nadzieję, że Microsoft będzie nadal wzbudzał nasze zaufanie w tej kwestii. A którym koncernom/serwisom Wy ufacie najbardziej?

Źródło: MSPU