windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności iOS Microsoft Narzędzia Programy

Praca z Office dla iOS będzie jeszcze wygodniejsza

Pakiet Office to jeden ze sztandarowych produktów w portfolio Microsoftu. Aplikacje wchodzące w jego skład towarzyszą nam w codziennej pracy już od wielu lat. Nic więc dziwnego, że tak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy. Już jakiś czas temu koncern z Redmond rozpoczął ekspansję pakietu Office w kierunku urządzeń mobilnych. I nadal intensywnie go rozwija!

Ważnej aktualizacji doczekała się właśnie wersja oprogramowania, dedykowana systemowi iOS. Od teraz, na naszych urządzeniach od Apple będziemy mogli otwierać pliki pakietu Office bezpośrednio z poziomu eksploratora plików. Jst to drobne, ale jakże ważne udogodnienie. Co ciekawe, informacja odnośnie jego wprowadzenia nie została uwzględniona na liście zmian związanej z wersją aplikacji 2.12.

Pakiet Office musi zmagać się z coraz popularniejszymi, konkurencyjnymi pakietami biurowymi, które dostępne są za darmo (jak np. OpenOffice czy pakiet biurowy od Google). Ciągle jednak jest bardzo chętnie wybierany zarówno przez klientów indywidualnych, czy chociażby małe i duże firmy. Cieszy więc fakt iż Microsoft stale go rozwija aby służył nam jak najlepiej. A z jakiego pakietu biurowego Wy korzystacie na co dzień?

Źródło: Neowin