windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

W Microsofcie idzie nowe? Czas na poważne zmiany

Microsoft mimo upływu lat nadal jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o systemy operacyjne dedykowane komputerom osobistym. Na popularności zyskują także coraz bardziej tablety pracujące pod kontrolą „okienek”. Mimo to w Microsofcie nadszedł czas na poważne zmiany personalne i organizacyjne.

Jak już z pewnością wiecie, ze stanowiskiem pożegnał się Terry Myerson. Ponadto w Redmond zaszły także inne, wazne zmiany. Swoją pracę zakończył dział Windows i Urządzenia. Aby zwiększyć wydajność pracy, został on podzielony na dwa pomniejsze – Doświadczenia i Urządzenia (na jego czele stanął Rajesh Jha) oraz Chmura i SI (tutaj szefem został Scott Guthri).

Zmiany zajdą także w najbliższym czasie w samym trybie prac nad rozwojem systemu Windows 10. Za jego udoskonalanie będą teraz odpowiedzialne aż trzy zespoły. Z pewnością ma się to przełożyć na dokładniejszą realizację poszczególnych zadań i jeszcze bardziej intensywny rozwój „okienek”. Poszczególne zespoły odpowiadać będą odpowiednio za: rozwój jądra systemowego oraz kluczowych technologi powiązanych z systemem; za udoskonalanie interfejsu systemu, aplikacji i usług oraz za wdrożenia w przypadku korporacji.

Na razie nie sposób ocenić jaki będzie wpływ przemian w Microsofcie na dalszy rozwój Windowsa. Taki proces przynosi efekty w perspektywie długofalowej. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Źródło: Windows Central