windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft chce zdominowac sektor przedsiębiorstw w kwestii ochrony antywirusowej

Wybór dobrego oprogramowania antywirusowego to często trudny orzech do zgryzienia. Szczególnie gdy chodzi np. o bezpieczeństwo ważnych danych związanych z naszą firmą. Popularnością wśród wielu uznanych marek antywirusów cieszy się tutaj chociażby Windows Defender, wobec którego Microsoft ma dość poważne plany.

Amerykanie dążą do tego, by w kwestii ochrony antywirusowej zdominować sektor małych i dużych przedsiębiorstw. W sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że w przypadku klientów biznesowych aż 50% użytkowanych przez nich komputerów pracujących w oparciu o Windowsa 10, jest chronionych przez Defendera. W przypadku komputerów pracujących pod kontrolą Windows 7 i Windows 8, z rozwiązań antywirusowych Microsoftu korzysta 18% użytkowników.

Koncern z Redmond intensywnie promuje oprogramowanie Windows Defender. Pracownicy Microsoftu zachwalają je jako rozwiązanie skuteczne i nie absorbujące tak sporych zasobów komputera, jak konkurencyjne antywirusy. Defender jest rozwiązaniem darmowym, wbudowanym w system, co ma przełożyć się też na lepsze wsparcie programu ze strony twórców.

A z jakich antywirusów Wy korzystacie? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: MSPU