windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Microsoft Narzędzia Programy Windows 10

Google chce jeszcze skuteczniej blokować reklamy w przeglądarce Chrome

Nikt spośród nas nie przepada za denerwującymi reklamami lansowanymi nam na każdym kroku w Internecie. Całkiem niedawno za walkę z nimi zabrało się Google, serwując nam w przypadku przeglądarki Chrome nową funkcję, jaką jest możliwość blokowania reklam w przeglądarce bez żanych, dodatkowych wtyczek. Dziś natomiast dotarła do nas kolejna informacja związana z nowymi funkcjonalnościami dostępnymi w przeglądarce z Mountain View.

Wygląda na to, że Google chce blokować nie tylko uporczywe reklamy wyświetlane w witrynach internetowych. Amerykanie zabierają się bowiem za walkę z reklamami wideo męczącymi nas często hałaśliwym i niespodziewanym autoodtwarzaniem. Funkcja testowana jest obecnie w wersji beta przeglądarki Chrome i najprawdopodobniej już wkrótce trafi do jej oficjalnej dystrybucji. Google Chrome ma wykrywać czy dana reklama domyślnie odtwarza dźwięk i blokować ją właśnie w takim przypadku do momentu, w którym sami zechcemy ją obejrzeć. Z pewnością taki rodzaj ochrony przed uporczywymi reklamami zostanie ciepło przyjęty przez użytkowników.

Jak widać walka o klienta na rynku przeglądarek intentetowych trwa w najlepsze. Czy Microsoft odpowie w przypadku przeglądarki Edge na taki ruch ze strony Google? Z pewnością przekonamy się o tym już wkrótce.

Źródło: MSPU