windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Muzyka i Wideo Programy Windows 10 Windows 10 S

Foobar2000 dostępny do pobrania w Sklepie Microsoft

Foobar2000 to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy dostępnych w sieci. Zapewne doskonale znacie go jeszcze z czasów w których nikt nawet nie myślał o serwisach streamingowych takich, jak chociażby Spotify. Mamy dla Was dobrą wiadomość – Foobara można już pobierać ze Sklepu Microsoft!

Odtwarzacz ceniony jest za skromny, minimalistyczny ale i bardzo przejrzysty interfejs. Foobar2000 oferuje wsparcie dla naprawdę sporej grupy formatów plików multimedialnych. Microsoft z pewnością chce nam ułatwić instalację programu, umieszczając odnośnik do niego w Sklepie. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że – jak informują twórcy aplikacji – rzeczona wersja Foobara na tą chwilę uniemożliwia instalację dodatkowych rozszerzeń. Funkcja ta ma zostać dodana w jednej z najbliższych aktualizacji. Oczywiście odtwarzacz dostępny jest do pobrania za darmo.

Cieszy fakt, iż Sklep Microsoft rozwija się i oferuje użytkownikom dostęp do coraz szerszej bazy aplikacji. Szkoda tylko, że wiele spośród nich nie jest produktami dedykowanymi systemowi Windows 10 (mam tu na myśli aplikacje uniwersalne). Pozostaje liczyć na to, że w najbliższym czasie ta sytuacja choć stopniowo zacznie ulegać pozytywnym zmianom.

Źródło: MSPU