windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

Klasyczna wersja Skype ponownie dostępna

Komunikator Skype, mimo że lata świetności ma już za sobą, ciągle jest bardzo popularny wśród użytkowników urządzeń pracujących w oparciu o Windowsa (i nie tylko). Jakiś czas temu, dość niespodziewanie – na skutek problemów związanych z bezpieczeństwem – z sieci zniknęła klasyczna wersja aplikacji Skype dla pulpitu Windows. Wywołało to falę krytyki ze strony użytkowników komunikatora. Dziś mamy dla nich dobre wieści.

Skype dla pulpitu można ponownie pobierać. Jest to świetna wiadomość szczególnie dla użytkowników Windows 7, którzy zmuszeni są korzystać właśnie z tej wersji komunikatora. Możemy domyślać się, że koncern z Redmond pozbył się już problemów związanych z bezpieczeństwem danych użytkownika. Skype nadal dzielnie trwa na rynku komunikatorów mimo silnej konkurencji ze strony takich produktów jak Messenger, WhatsApp czy Google Duo.

Miejmy nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy. Myślę, że Microsoft jeszcze długo będzie wspierał aplikację Skype dla pulpitu. W końcu Windows 7 ciągle jest niezwykle popularnym systemem i odcięcie go od tak ważnego komunikatora na pewno spotkałoby się z oburzeniem ze strony użytkowników i ich odpływem w kierunku konkurencyjnych rozwiązań. A z której wersji Skype Wy korzystacie na co dzień?

Źródło: Windows Central