windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Szukasz następcy Lumii 1020? Być może Huawei P20 będzie dobrym wyborem!

Każdy z nas zapewne pamięta, jak wiele Nokia oferowała fanom mobilnej fotografii. Urządzenia spod jej szyldu od zawsze zapewniały użytkownikom ponadprzeciętne aparaty fotograficzne. Warto wspomnieć chociażby o modelach takich, jak Nokia N8, 808 czy Lumia 1020.  Dziś różno szukać tak ciekawych telefonów na rynku. HMD Global, który przejął prawa do marki Nokia, również na razie nie błyszczy w tej kwestii. Dobrym wyborem dla fanów mobilnej fotografi zostać może więc już wkrótce… Huawei P20.

Smartfon ten zapowiadany jest hucznie już od jakiegoś czasu. Jako flagowiec będzie oferował użytkownikom mocną specyfikację, Androida Oreo oraz – jak wskazuje serwis MSPU – najprawdopodobniej system trzech aparatów (o rozdzielczości 40 MP, 20 MP i 8 MP), dzięki którym ma przenieść fotografię mobilną na zupełnie nowy poziom. Czy rzeczywiście w tej kwestii flagowiec od Huawei będzie prezentował się tak świetnie? Na razie trudno to ocenić. Musimy poczekać na jego premierę i pierwsze testy. Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, to na rynku pojawi się sprzęt, za którym konkurencja będzie musiała naprawdę intensywnie gonić.

Wiem że trudno przekonać zatwardziałych fanów mobilnego Windowsa do przesiadki na konkurencyjną platformę. Biorąc jednak pod uwagę opieszałość Microsoftu w kwestii jakichkolwiek działań na rynku smartfonów – przesiadka ta może okazać się w niedalekiej przyszłości koniecznością. A wtedy Huawei P20 może być naprawdę ciekawą propozycją.

Źródło: MSPU